Ціни на газ в Європі посилили зниження

Фото: Getty Images Ціни на газ різко знизилися цього тижня

Рівень заповнення європейських ПСГ залишається дуже високим для цього періоду. Наразі вони заповнені на 83%.

Ціна на природний газ у Європі опустилася нижче за $920 за 1 тис. куб. м уперше з 25 жовтня. Про це свідчать дані лондонської біржі ICE у п’ятницю, 23 грудня.

Так, вартість січневого ф’ючерсу на хабі TTF у Нідерландах знизилася до $919,6 за 1 тис. куб. м, або 83,9 євро за МВт год (виходячи з поточного обмінного курсу євро до долара, ціни на ICE представлені в євро за МВт год). Загальне зниження ціни з початку дня становить близько 8% і посилилося порівняно з попередніми днями цього тижня.

Ціна газу знижується відразу з двох основних причин. По-перше, температура цього тижня в більшості країн Європи вища за середні кліматичні показники. Це призвело до зниження відбору газу зі сховищ.

Крім того, незважаючи на високі темпи відбору минулого тижня рівень заповнення європейських ПСГ залишається дуже високим для цього періоду часу. Наразі вони заповнені на 83,02% (на 10,51% вище, ніж у середньому на цю дату за останні п’ять років), у них перебуває 89,85 млрд куб. м газу.

Нагадаємо, 19 грудня газ у Європі торгувався на рівні нижче за $1200. Того дня ціни впали на 6%.

Також цього тижня стало відомо, що країни ЄС досягли угоди щодо встановлення ліміту цін на газ у розмірі 180 євро за МВт·год або близько 1850 євро за тисячу кубометрів. У Кремлі назвали це рішення «неприйнятним».

Джерело