До 10 років за ґратами проведуть бойовики, які воювали проти України

Ілюстративне фото

У результаті слідчих дій зібрано беззаперечні докази вини ще двох бойовиків, які на початку широкомасштабної агресії вступили до лав окупаційних угруповань країни-агресора, повідомляє Служба безпеки України.

Вони увійшли до складу підрозділів Південного військового округу рф і брали активну участь у штурмі українських міст на східному фронті. Обидва зловмисники потрапили у полон минулого року під час контрнаступу ЗС України у Донецькій та Луганській областях.

За матеріалами СБУ суд призначив затриманим 9 та 10 років ув’язнення відповідно.

Серед засуджених – бойовик, який ще з 2014 року воював проти сил АТО та обстрілював житлові квартали Луганська у складі так званого «батальйону «заря». Після 24 лютого минулого року він брав участь у бойових діях проти українських військ на Бахмутському напрямку, де і потрапив у полон.

Ще один злочинець – у 2016 році увійшов до складу так званої «державної служби охорони лнр». На початку повномасштабної агресії його «перевели» до лав 2-го армійського корпусу зс рф, де командував обстрілами Сєвєродонецька та Лисичанська.

При спробі закріпитися в районі Білогорівки на Луганщині був захоплений українськими військовими у полон разом із підлеглими.

На підставі зібраних доказів суд визнав обох зловмисників винними за двома статтями Кримінального кодексу України: посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; участь у не передбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях.

Джерело