Екс-міністр енергетики розкритикував регулятора за штрафи для обленерго

Фото: facebook.com/minecoenergy Олексій Оржель обіймав посаду міністра у 2019-2020 роках

НКРЕКП не врахувала об’єктивних факторів, які заважають розподільчим компаніям надавати послуги споживачам, заявив екс-міністр.

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), не врахувала об’єктивних факторів при накладенні штрафів на обленерго за недотримання графіків відключення світла. Таку думку висловив екс-міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель в ефірі телеканалу Еспресо.

«Регулятор, він же політичний орган, який на сьогоднішній день накладає штрафи на ці компанії. Є об’єктивні реалії, є об’єктивні фактори, що вони справді не можуть надати електричну енергію споживачеві, якщо повністю розбити підстанцію 330 кВ, 35х10 кВ. Тобто миттєво відновити ці підстанції практично неможливо», — сказав він.

Оржель підкреслив, що на відновлення пошкоджених окупантами енергетичних об’єктів потрібен час, і зараз енергетики намагаються перепідключати споживачів, аби давати електроенергію за графіком.

Нагадаємо, регулятор оштрафував п’ять обленерго за недотримання графіків відключень, ще п’ять чекають на свою долю на наступному засіданні НКРЕКП.

Раніше сьогодні Укренерго повідомило про зростання дефіциту електроенергії в Україні.

Джерело