Франція готує чергову партію обладнання для відновлення енергетичної системи України

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час робочого візиту у Францію 12 грудня провів зустріч із Міністром енергетичного переходу Французької Республіки Аньєс Паньє-Рюнаше. Сторони обговорили підтримку енергетичного сектору нашої держави після російських обстрілів, необхідність і можливість запровадження санкцій проти росії в частині постачань ядерного пального та технологій для атомної енергетики.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Глава українського Уряду подякував Франції за надану допомогу, зокрема майже 73 тонни енергетичного обладнання, яке вже передано українським компаніям для відновлення та стабілізації енергосистеми України.

— Працюємо з партнерами, аби Україна успішно пройшла зиму та перейшла до стійкого відновлення і впровадження нових сучасних технологій в енергетиці, — відзначив Прем’єр-міністр України.

Під час зустрічі Денис Шмигаль наголосив на необхідності спільної протидії ядерному тероризму з боку росії.

— Радіаційна та ядерна безпека — перший пункт мирного плану Президента України. рф має вивести свої війська із Запорізької АЕС та припинити незаконні дії щодо української станції. Маємо розширити місію МАГАТЕ з метою створення демілітаризованої зони та розпочати роботу щодо запровадження дієвих санкцій проти росії та її компаній у ядерній сфері, — підкреслив Прем’єр-міністр України.

Зі свого боку Аньєс Паньє-Рюнаше повідомила, що Франція готує для України чергову партію обладнання, необхідного для відновлення енергетичної системи.

Джерело