ЄС має замислитися, чи варто пускати на Олімпіаду підсанкційних спортсменів – Немчінов

ЄС має замислитися, чи варто пускати на Олімпіаду підсанкційних спортсменів – Немчінов

05.02.2023 01:50 джерело Україна закликає Європейський Союз замислитися над тим, як він може допустити спортсменів з росії та білорусі, які часто бувають представниками військових або силових структур, а значить підтримують жорстоку війну, в якій гинуть невинні люди, на свою територію для участі в Олімпіаді-2024.

Як зазначив міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, який є членом виконавчого комітету Національного олімпійського комітету України, в ефірі телемарафону, це питання обговорювалося із профільними чиновниками з Євросоюзу на Саміті Україна-ЄС, передає джерело. 

«Під час Саміту Україна – ЄС ми обговорювали з профільним віцепрем’єром у Європейській комісії, представником Греції, який відповідає за антропологічний блок підтримки людей, який курує освіту, молодь і спорт. Ми наголошували, що ця Олімпіада буде відбуватися у Парижі. І позиція Європейських країн має бути визначальною. Як ЄС буде надавати візи військовослужбовцям збройних сил російської федерації, військовослужбовцям міністерства внутрішніх справ російської федерації, коли на попередній Олімпіаді десь дві третини атлетів, які представляли росію, і понад дві третини атлетів, які представляли білорусь, представляли відповідні військові формування свої держав? Яким чином вони, як люди, які причетні до терористичних організацій, якими є збройні сили росії, і відповідно, їхня росгвардія та всі інші правоохоронні так звані органи, як фсб, які катують українців, вбивають українських спортсменів, як вони можуть фізично бути допущені до Європейського Союзу?» — сказав Немчінов.

Джерело