Європа розпочала закачування газу в ПСГ у грудні

Ціни на газ різко знизилися минулого тижня

Відлига призвела до зниження цін на європейському ринку. У п’ятницю контракт із постачанням «на день вперед» на хабі TTF у Нідерландах закрився на рівні $868.

Країни Європи почали закачування природного газу у свої підземні сховища на тлі теплої погоди і скорочення попиту через свята. Про це повідомляє Інтерфакс у понеділок, 26 грудня.

Наступного тижня погода може бути ще теплішою, ніж минулого. Це означає, що такий режим роботи системи може зберегтися до завершення різдвяних свят — до середи, йдеться у повідомленні.

Поточний рівень запасів у Європі становить 82,98% це на 10,8% вище за середній показник на ту ж дату за останні п’ять років, повідомляє асоціація Gas Infrastructure Europe (GIE).

За газову добу 24 грудня запаси зросли на 0,11%. Це була перша газова доба з початку сезону відбору (14 листопада), коли закачування знову перевищило відбір.

Європейські термінали з прийому ЗПГ з початку грудня працюють із продуктивністю 67%, за такого ж середнього показника за листопад. Скорочуються запаси ЗПГ у резервуарах приймальних терміналів (на 10% до середнього листопадового рівня) — це говорить про те, що нові партії зрідженого газу приходять до Європи повільніше, ніж ринок його споживає.

Також відлига призвела до зниження цін на європейському ринку. У п’ятницю контракт із постачанням «на день вперед» на хабі TTF у Нідерландах закрився на рівні $868 за тисячу кубометрів. Січневий ф’ючерс — $932.

Нагадаємо, 19 грудня країни ЄС досягли угоди щодо встановлення ліміту цін на газ у розмірі 180 євро за МВт·год або близько 1850 євро за тисячу кубометрів. У Кремлі назвали це рішення «неприйнятним».

Джерело