Євросоюз вибрав із ПСГ 30 млрд кубів газу

Фото: Getty Images Відбір газу з ПСГ 1 лютого становив 498 млн куб. м

Наразі ПСГ Європи заповнені на 71,64% — на 19,83% вище, ніж у середньому на цю дату за останні п’ять років. У них міститься 77,5 млрд куб. м газу.

Країни Євросоюзу з початку опалювального сезону відібрали з підземних сховищ уже більш як 30 млрд куб. м газу. Запаси газу опустилися нижче за 72%, але залишаються на історичному максимумі для лютого за рахунок сприятливої погоди, свідчать дані асоціації Gas Infrastructure Europe (GIE) у п’ятницю, 3 лютого.

Так, за газову добу 1 лютого відбір із ПСГ зменшився до 498 млн куб. м, тоді як закачування в них склало 21 млн куб. м.

Опалювальний сезон у Європі розпочався 14 листопада, і з цього моменту країни ЄС відібрали зі сховищ 30,34 млрд куб. м газу. При цьому сумарний відбір на 80-й день з моменту досягнення максимуму їхнього заповнення на 5% нижчий від середнього значення на цей день за попередні п’ять років.

Наразі ПСГ Європи заповнені на 71,64% (на 19,83% вище, ніж у середньому на цю дату за останні п’ять років), у них перебуває 77,5 млрд куб. м газу.

Цього тижня у Європі очікується чергове потепління. У багатьох країнах ЄС температури зростуть до значень вище за середні кліматичні для кінця січня — початку лютого. При цьому середня частка вітрогенерації у виробленні електроенергії ЄС у січні виявилася дуже високою і становила близько 22%.

Раніше повідомлялося, що ціна на газ у Європі впала нижче за 600 доларів. Падінню цін на газ сприяє його профіцит на європейському ринку та прогноз досить теплої погоди.

Джерело