Японія ввела стелю цін на російські нафтопродукти

Японія запровадила обмеження цін на нафтопродукти РФ

Країна приєдналася до обмежень, запроваджених Євросоюзом та іншими членами Великої сімки.

Японія встановила ціну на російські нафтопродукти після аналогічних кроків інших країн G7, Євросоюзу та Австралії. Про це 6 лютого повідомляє NHK.

Зазначається, що продукти високої переробки, зокрема дизельне паливо, будуть обмежені ціною 100 доларів за барель, а менш дорогі — 45 доларів за барель.

Оголошені Токіо обмеження набувають чинності у понеділок, 6 лютого, та відповідають аналогічним заходам, які Євросоюз запровадив 5 лютого.

У Міністерстві торгівлі Японії наголосили, що вплив стелі цін на пропозицію в країні, ймовірно, буде обмежено, оскільки Токіо не імпортувало російські нафтопродукти з початку вторгнення РФ в Україну.

Нагадаємо, 5 грудня 2022 року набула чинності заборона на імпорт нафти з РФ морським шляхом. Крім того, понад 30 країн світу встановили стелю цін на нафту з Росії у розмірі 60 доларів за барель.

А 5 лютого поточного року ЄС встановив два граничні рівні цін на нафтопродукти з РФ: 100 доларів за барель для продуктів високої переробки, зокрема дизельного палива, гасу та бензину, та 45 доларів за барель для менш дорогих нафтопродуктів, наприклад мазуту.

Джерело