Карта повітряних тривог онлайн. Де подивитисяСюжет

Фото: Getty Images Повітряна тривога: як подивитися онлайн

Загроза ракетних ударів і авіаударів по всій території України залишається досі. Ігнорування повітряної тривоги, на жаль, може коштувати життя.

  Росія відстріляла в Україні більшу частину свого ракетного арсеналу, каже президент України Володимир Зеленський. Але окупанти ще мають ракети, щоб тривалий час продовжувати «ракетний терор» українців.   Іноді з різних причин і обставин повітряну тривогу, що звучить із систем цивільної оборони, можна не почути. Корреспондент.net зібрав добірку сайтів, а також програму, що дозволяє дізнатися про небезпеку у своєму регіоні й оцінити обстановку по всій країні.     Як стежити за повітряними тривогами онлайн   Карта від розробників українського офісу ArgoPrep дозволяє спостерігати наявність тривог не лише в областях, а й в окремих містах. Крім того, на сайті можна знайти іншу цікаву інформацію – від історії та тривалості тривог до статистики часу проведеного жителями регіону в сховищах.  

  • alarmmap.online

  Короткий сайт від розробника @gm. Також дозволяє стежити за ситуацією тривоги і її скасування в областях. Також на сайті є розділ з відповідями на питання, що часто ставляться.  

  • alerts.in.ua

  Сайт скоріше орієнтований на іноземних громадян, дозволяє стежити за жахливою статистикою повітряної загрози в Україні. Наприклад, той факт, що з початку війни близько 58% всього часу українцям загрожувала небезпека з неба.   Незважаючи на автооновлюваність інформації на сайтах з офіційних джерел, їхні автори не рекомендують спиратися виключно на них, а закликають стежити за офіційними джерелами й урядовими каналами інформації.  

  • sirens.today

    Крім того, є програми для мобільних смартфонів, які попереджають про повітряну тривогу у вашому місті/ районі/ територіальній громаді/ області. Найпопулярніша серед них – Повітряна тривога від Ajax Systems Inc.   Розробники повідомляють, що за правильного налаштування програма Повітряна тривога голосно вмикатиме сирену навіть у беззвучному режимі смартфона. Про завершення повітряної тривоги застосунок сповіщатиме голосом радника керівника Офісу президента Олексія Арестовича.   Програма не вимагає реєстрації, не збирає персональні дані чи дані про геолокацію, зазначають розробники.  

  • для iOS
  • для Android

  Російські ракети: скільки їх ще лишилося   Росія завдає ракетних ударів по цивільних об’єктах України з перших днів війни. Атаки особливо посилилися після того, як Збройні сили України до квітня вибили їх з півночі. Таку тактику називають демонстрацією безсилля перед українською армією – тому окупанти б’ють по мирних українцях.   Російські ракети запускаються з різних типів установок – як наземних, так і повітряних і водних. Окупанти для ракетних ударів використовують свої та окуповані території, а також територію Білорусі й акваторію Чорного моря.   25 квітня прес-секретар Міноборони України Олександр Мотузяник повідомив дані розвідки про військові кораблі РФ, розміщені ворогом неподалік українського узбережжя.   Зокрема, у Чорному морі Росія розмістила вісім військових кораблів, озброєних високоточними крилатими ракетами Калібр. Поки що можна припустити, що цих ракет – 58. Усі вони є потенційною загрозою для мешканців України і споруд різного призначення на її території.   За два місяці повномасштабної війни в Україні Росія використала 70% своїх високоточних ракет, повідомив журналіст-розслідувач, засновник проекту Bellingcat Христо Грозев.   «У них залишається приблизно 30% того, з чим вони почали війну. Тут ще є питання: хто працює із цими ракетами? Адже ресурс, який вміє скеровувати ці ракети, теж обмежений. Наша розвідка вказує, що це близько 30-40 осіб», – сказав він минулої неділі в ефірі національного телемарафону.   Грозев зазначив, що Україна працює не лише на збивання та знищення ракет, а й на виявлення осіб, які можуть програмувати ці ракети.   Цими вихідними Генштаб ЗСУ повідомив, що Росія стягнула до східних кордонів України додаткові ракетні комплекси Іскандер-М. Імовірно, їх буде направлено на атаки на Харків.   Зазначимо, що українська система протиповітряної оборони збиває близько 70% російських ракет, як показує статистика. За підрахунками Вашингтона, відсоток невдалих ракетних пусків Росією варіюється з кожним днем ​​і перебуває в діапазоні від 20 до 60%.   Незважаючи на ці цифри, від ракетних ударів окупантів в Україні щодня гинуть мирні громадяни. Тому дуже важливо не ігнорувати сирени і вирушати в безпечне місце, яке можна покинути лише після сигналу про відбій тривоги.  

Джерело