Кремль заявив про «видиму руку» у подіях в Грузії

У центрі Тбілісі кілька днів тривають мітинги проти закону про «іноагентів»

Москва «дуже уважно і з великою стурбованістю» спостерігає за тим, що відбувається в Грузії, зізнався Дмитро Пєсков.

Російська влада фіксує, що «чиясь видима рука» намагається додати до ситуації в Грузії антиросійські елементи. Про це сказав спікер Кремля Дмитро Пєсков на брифінгу в п’ятницю, 10 березня.

«Ситуація, яка стала тригером для цих народних хвилювань, не має жодного відношення до РФ. Одночасно ми бачимо, що чиясь рука, — не можна сказати «невидима», вона цілком видима, ми бачимо, звідки президент Грузії звертається до свого народу, вона ж не з Грузії звертається до грузинів і грузинок, вона звертається з Америки, — чиясь видима рука старанно намагається додати сюди антиросійські елементи», — заявив Пєсков.

На його думку, на тлі ситуації в Грузії існує ризик «провокацій» щодо Абхазії та Південної Осетії, з урахуванням цих обставин Москва «дуже уважно і з великою стурбованістю» спостерігає за тим, що відбувається в Грузії.

Пєсков запевнив, що Росія не втручається у внутрішні справи Грузії, і зазначив, що в Кремлі бачать рішення законодавців країни зняти законопроект, що викликав протести, з обговорення.

«Ішлося про те, що грузинська влада ініціювала ухвалення закону на кшталт американського FARA (закон у США про реєстрацію іноземних агентів — ред.). Росія тут взагалі ні до чого — ні по суті, ні по формі», — підсумував прес-секретар президента.

Нагадаємо, цього тижня в Грузії тривають масові протести через ухвалення парламентом у першому читанні закону про «іноагентів».

Сьогодні стало відомо, що грузинський парламент провалив цей закон у другому читанні. Але протестувальники оголосили про проведення нової акції.

Джерело