МЕА оцінило обсяг викидів на Північних потоках

Місце виходу газу з газопроводів Північний потік

При звичайних нафтогазових операціях по всьому світу за один день виділяється така ж кількість метану, як під час вибуху Північних потоків.

Внаслідок вибухів на російських підводних газопроводах Північний потік восени минулого року стався викид метану в 75-230 тис. тонн. Про це йдеться у звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), повідомляє ТАСС у вівторок, 21 лютого.

«Викиди внаслідок вибуху на трубопроводах Північний потік були одним із перших витоків на шельфі, які були кількісно визначені з використанням супутникових даних. Згідно з робочим документом міжнародної обсерваторії з викидів метану, викиди внаслідок цієї події склали від 75 до 230 тис. тонн метану», — сказано в документі.

Цей обсяг був зафіксований у період 26 вересня — 5 жовтня 2022 року.

«Вибух на трубопроводі Північний потік минулого року призвів до викиду величезної кількості метану в атмосферу. Але при звичайних нафтогазових операціях по всьому світу кожен окремий день виділяється така ж кількість метану, як під час вибуху Північного потоку», — сказав голова МЕА Фатіх Біроль, слова якого наводяться у звіті.

Нагадаємо, 26 вересня на Північному потоці та Північному потоці-2 різко впав тиск на трьох нитках газопроводів із чотирьох. Росія назвала подію саботажем.

У жовтні Швеція повідомила про завершення розслідування, проведеного спільно з Данією та Німеччиною. Тоді ж було названо причину витоків на Північних потоках.

Джерело