На Донеччині у результаті спецоперації викрито агентурну групу військової розвідки рф

Викрито агентурну групу головного управління генерального штабу зс рф (більш відомого як гру) у результаті спецоперації на Донеччині. російських агенток затримано під час виконання розвідувального завдання.

За інформацією СБУ, дві мешканки Краматорська за вказівкою агресора збирали розвіддані про місця базування та переміщення Сил оборони на Бахмутському напрямку.

«У «зоні особливої уваги» ворога були маршрути ймовірного переміщення важкої броньованої техніки українських військ у напрямку східного фронту. Розвідувальна інформація потрібна була окупантам для планування бойових операцій у районі Бахмута», — йдеться в повідомленні.

Крім того, зловмисниці фіксували результати ворожих обстрілів по українській інфраструктурі для коригування повторних ворожих ударів.

За даними слідства, вони перебували на дистанційному зв’язку з кадровим співробітником російської воєнної розвідки. Вербування агенток він здійснював через представника розвідувального підрозділу 1-го армійського корпусу південного військового округу зс рф, до складу якого входить син однієї з фігуранток.

У разі захоплення регіону агресор «гарантував» своїм поплічницям «керівні посади» в місцевій окупаційній адміністрації.

Під час обшуків за адресами проживання зловмисниць виявлено мобільні телефони і ноутбук, які вони використовували для комунікації з російським «куратором».

СБУ повідомили одній із затриманих про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану, іншій – у поширенні інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України.

Суд обрав їм міру запобіжного заходу – тримання під вартою.

Джерело