На Херсонщині затримано зрадника, який «здавав» окупантам українських патріотів

На звільнених територіях Херсонської області виявили місцевого жителя, який після тимчасового захоплення частини регіону пішов на співпрацю з російськими окупантами. На початку березня минулого року він надав окупантам персональні дані та адреси перебування учасників руху опору в одному із селищ поблизу обласного центру.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Насамперед ворога цікавила інформація про місцевих жителів, які виступали проти загарбників і мали у своїх домівках мисливську зброю. У подальшому зрадник особисто брав участь у складі каральних загонів рф, які проводили облави і незаконні затримання українських громадян.

Після звільнення частини регіону він вирішив «залягти на дно» і таким чином сподівався уникнути правосуддя. Його місцезнаходження було встановлено і затримано.

Під час комплексу процесуальних та оперативних заходів правоохоронці виявили арсенал прихованої російської зброї, серед якої:

  • реактивна протитанкова граната;
  • протипіхотні та протитанкові міни;
  • ручні бойові гранати;
  • набої різного калібру.

Вилучені засоби ураження направлено на експертизу. Наразі фігуранту повідомлено про підозру у державній зраді, яка вчинена в умовах воєнного стану.

Суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Крім того, вирішується питання щодо додаткової кваліфікації злочинних дій затриманого.

Джерело