На IDEX-2023 іноземців цікавив досвід застосування української техніки в умовах війни

Член правління NAUDI, гендиректор ТОВ «Українська бронетехніка» Владислав Бельбас поділився враженнями в екслюзивному інтерв’ю АрміяInform про цьогорічний профільний вернісаж IDEX-2023 в Об’єднаних Арабських Еміратах, який ще небезпідставно називають «найважливішою оборонною виставкою Tri-Service у світі». 

— Провідним завданням нашої участі в IDEX-2023 були розвиток коопераційних зв’язків із потенційними іноземними партнерами, ознайомлення з новітніми технологіями, які ми зможемо застосувати у своїх виробах. Крім цього, завданням роботи на цьому Експо було вивчення потенційної можливість створення виробничих ліній на українських військових заводах. Скажімо, в якомусь напрямку в нас відсутня лінія замкненого циклу при виробництві якогось типу умовних виробів. А відвідуючи саме такі виставки, ми більш глибоко розуміємо стан світового профільного ринку. Наприклад, ми можемо виробляти корпус якогось боєприпасу, а споряджати його в суміжників за кордоном.

За словами Владислава Бельбаса, іноземців цікавив досвід застосування української техніки в умовах широкомасштабної війни і бойових дій високої інтенсивності. Адже в більшості локальних конфліктів на планеті одна зі сторін суттєво переважає іншу в плані сучасних збройних технологій. 

— Взяти ту ж війну в Афганістані чи бойові дії в державах Африки, де з одного боку можуть бути угруповання з РПГ та «Калашниковими», а їм протидіють війська, які бачать супротивника ледь не за 100 км від своїх позицій і завдають там ударів. У випадку російсько-української війни ми маємо ворога з достатньо потужним наступальним потенціалом. У нас серйозний технологічний супротивник, який використовує і засоби РЕБ, і далекобійну артилерію, і комплекси РСЗВ. Тому досвід застосування української зброї і її переваги уважно вивчаються потенційними зарубіжними клієнтами. Так було і на IDEX-2023, — додав він.

Щодо реальних контрактів, то Владислав Бельбас повідомив, що чимало гостей наших стендів представляли країни арабського світу, які мають свою особливу ментальність. Країни цього регіону у війні росії проти України декларують певний нейтралітет, хоча і заявляють, що підтримують територіальну цілісність нашої держави. Тому і якісь переговори вони намагаються не афішувати.

Джерело