Про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України на своїй офіційній сторінці в Facebook.
Рада ЄС ухвалила рішення про збільшення фінансової стелі Європейського фонду миру, з якого виділяються кошти для купівлі зброї Україні, до 7,979 млрд євро до 2027 року.
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що передача Україні винищувачів МІГ-29 може відбутися протягом наступних 4–6 тижнів.
Українські танкісти у Польщі проходять навчання на польських танках PT-91 Twardy.
Прем’єр-міністр Сполученого Королівства Ріші Сунак заявив, що найвищим пріоритетом його країни є продовження надання військової допомоги Україні.
Міністерство національної безпеки США ухвалило рішення продовжити термін перебування громадян України, які в’їхали на американську територію за програмою «Єднання для України» (United for Ukraine), іще на один рік.
Пані міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен оголосила про передачу Україні двох мінних тральщиків класу Alkmaar, що можуть використовуватися для виявлення і знешкодження вибухових пристроїв, а також захисту торговельних шляхів і узбережжя. Екіпажі українських моряків почнуть навчання найближчим часом.
Рішення про новий план постачання додаткових артилерійських боєприпасів, зокрема 155-мм снарядів з наявних запасів країн ЄС, буде затверджено 20 березня на зустрічі міністрів закордонних справ та оборони ЄС, повідомив високий представник ЄС Жозеп Боррель.
Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що Європейський Союз, який прагне безпеки, має посилити санкції проти росії і прийняти нових членів.
Парламент Литви визнав пвк «вагнер» терористичною організацією.
У Міністерстві закордонних справ Естонії вважають, що заморожені активи росії могли б стати інструментом тиску на москву у питанні відшкодування збитків за війну.
Президент Франції Еммануель Макрон під час зустрічі з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном закликав до єдності ЄС у питанні війни в Україні.
На сьогодні росія є найбільш підсанкційною країною світу. Наразі проти російських фізичних і юридичних осіб діє 14 081 санкція. Це уп’ятеро більше, ніж до визнання нею т. зв. «л/днр» у 2022 році. Найбільше санкцій проти рф накладено США, Швейцарією та Канадою з 1948, 1782 та 1 590 обмеженнями відповідно. Більшість цих санкцій націлені на фізичних осіб, і лише 2 210 із 11 327 санкцій накладено на юридичні особи, морські чи повітряні судна. Ці цифри не включають секторальні санкції, такі, як загальні торговельні ембарго на газ або нафту. До вторгнення росії в Україну найбільш санкційною державою в історії був Іран — 3 616 активних санкцій з боку США, ООН, ЄС, Австралії, Канади, Індії та Ізраїлю. На третьому місці тепер — Сирія.
Залиште відповідь