Переговори щодо зернової угоди не велися — МЗС РФ

Фото: Анадолу З Росією досі ніхто не вів переговорів щодо зернової угоди

Досі ефективно реалізується лише українська частина, російський сільгоспекспорт продовжує блокуватися, скаржаться у Москві.

У Москві відомо про висловлювання різних сторін, у тому числі України, щодо продовження зернової угоди, другий термін (120 днів) дії якої спливає 18 березня. Але із Росією ніхто переговорів не вів. Про це повідомляє МЗС РФ у неділю, 12 березня.

«Переговори щодо цього, тим більше за участю російських представників не велися», — заявила офіційний представник російського МЗС Марія Захарова.

Вона нагадала, що черговий раунд консультацій міжвідомчої російської делегації із представниками ООН відбудеться у Женеві 13 березня.

За словами Захарової, «наша позиція загалом за «пакетною» пропозицією генсекретаря ООН Антоніу Гутерріша, складовою якої крім зазначеної чорноморської ініціативи є меморандум Росія-ООН щодо нормалізації вітчизняного сільгоспекспорту, відома і залишається незмінною».

«Виходимо з того, що укладені в Стамбулі 22 липня 2022 року домовленості повинні виконуватися у зв’язку один з одним для вирішення заявлених гуманітарних завдань щодо подолання продовольчої кризи та допомоги країнам Африки, Азії та Латинської Америки, які потребують. Констатуємо, що досі ефективно реалізується тільки українська частина, російський сільгоспекспорт продовжує блокуватися внаслідок західних односторонніх санкцій», – наголосила вона.

Як відомо, продовження зернової угоди під питанням через умови Росії. Також країна-агресор блокує інспекції суден у Босфорі. Через це у січні експорт української агропродукції впав на 25% порівняно з груднем.

А цього тижня у Києві президент Володимир Зеленський та генсек ООН Антоніу Гутерріш підтримали продовження зернової угоди.

Джерело