Польща обговорить з лідерами «Бухарестської дев’ятки» передачу Україні винищувачів — Анджей Дуда

Питання передачі Україні літаків-винищувачів для Польщі є непростим, і офіційна Варшава не може одноосібно ухвалити таке рішення.

Про це повідомляє Канцелярія польського президента.

«У нас є літаки F-16, які ми купили у США в рамках програми модернізації ВПС Польщі. Таких літаків всього 48, їх небагато. Зверніть увагу, що на один американський авіаносець припадає сотня реактивних літаків, тому це небагато, враховуючи потенціал нашої країни. Зараз закуповуємо літаки. Ми замовили у США дві ескадрильї літаків F-35. Також купуємо винищувачі, сучасні, нові, з Південної Кореї. Нещодавно ми підписали договір. Ми очікуємо, що цього року літаки будуть поставлені до Польщі — FA-50», — зазначив Анджей Дуда.

Польський президент наголосив, що обговорить питання постачання офіційному Києву винищувачів із президентом США Джо Байденом.

«У нас також відбудеться зустріч групи країн НАТО з нашої частини Європи, так званої «Бухарестської дев’ятки», або B-9. Разом із президентом Байденом ми запрошуємо лідерів країн Центральної Європи, які входять до НАТО, приєднатися до нас тут. Але я говоритиму на цю тему з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, тому що це одна з тем, яку я планую з ним порушити: як планується посилити оборонну інфраструктуру України. Яку зброю ми очікуємо передати в Україну і в який спосіб. Чи є якісь ідеї сьогодні у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу з цього питання», — повідомив польський президент.

Нагадаємо, 20-22 лютого до Варшави з офіційним візитом прибуде президент США Джо Байден. Глава Білого дому вдруге від початку російського вторгнення в Україну відвідає Польщу.

Джерело