Польща створить коаліцію для бойкоту Олімпіади, якщо туди поїдуть росіяни і білоруси

Польща створить коаліцію для бойкоту Олімпіади, якщо туди поїдуть росіяни і білоруси

Ексклюзив 03.02.2023 16:55 джерело У випадку відмови МОК змінювати позицію щодо можливого допуску росіян та білорусів до участі в Олімпіаді Польща активізує роботу зі створення широкої коаліції країн, без участі яких Олімпійські ігри не матимуть жодного спортивного сенсу.

Про це йдеться у відповіді міністерства спорту і туризму Польщі на інформаційний запит власного кореспондента джерелоу.

Як повідомляється, у міністерстві активно відстежують сигнали зі світу спорту про можливий перегляд нинішнього ставлення МОК до російських і білоруських спортсменів. Зокрема, 18 січня, за тиждень до заяви МОК про можливий допуск до олімпійських змагань російських та білоруських спортсменів, польський міністр Каміль Бортнічук надіслав лист міністрам спорту, які підписали дві попередні заяви з березня та липня 2022 року, що стосувалися накладених на росію санкцій. У ньому він закликав зберегти вже накладені на росію санкції і висловив категоричний спротив щодо допуску російських та білоруських спортсменів до змагань під час ІІІ Європейських Ігор (у червні-липні у Кракові – ред.), до олімпійських кваліфікацій і їх повернення до міжнародних змагань.

Підкреслюється, що у результаті дипломатичних зусиль міністра Бортнічука 10 лютого відбудеться перша зустріч держав-підписантів вищезазначених заяв “з метою узгодження подальших спільних кроків” щодо ставлення МОК до вивчення можливості участі росіян і білорусів в Олімпійських іграх у Парижі під нейтральним прапором.

Джерело