Рак крові: 6 ранніх ознак , які не можна ігнорувати

Рак крові — небезпечне захворювання. Ви знаєте, що наша кров складається з двох типів клітин, які називаються еритроцитами і лейкоцитами. Лейкоцити є важливою частиною захисної системи організму. Вони ростуть і діляться абсолютно певним чином, задовольняючи всі потреби організму, інформує Ukr.Media.

Але у пацієнтів з лейкемією кістковий мозок виробляє їх безладно, і хоча їх кількість збільшується, свою захисну функцію вони виконувати не можуть, бо є дефектними. У міру розвитку захворювання відбувається втручання у виробництво і інших клітин крові, таких як еритроцити і тромбоцити. Тоді і виникають анемії, кровотечі, а ще організм стає дуже вразливим до різних типів інфекцій.

Часті інфекційні захворювання

Будь-які форми лейкемії зменшують здатність імунної системи боротися з патогенами, що викликають інфекції. З цієї причини пацієнти з даним захворюванням відчувають часті епізоди лихоманки і респіраторних інфекцій, таких як застуда та грип.

Багато в чому це пов'язано з раковими клітинами, що перешкоджає здатності лейкоцитів діяти проти вірусів і бактерій.

Незвичайні кровотечі

Будь-які незвичайні і незрозумілі кровотечі можуть бути ознакою лейкемії (яку важко не помітити). Зменшення кількості тромбоцитів перешкоджає згортанню крові, що підвищує ймовірність кровотеч.

Втома і млявість

Звичайно, складно запідозрити лейкемію за почуття втоми або загальній слабкості. І тим не менше цей симптом також не слід ігнорувати, адже він може бути пов'язаний і з раком крові.

Зменшення кількості еритроцитів (червоних клітин крові) негативно впливає на здатність організму транспортувати кисень і поживні речовини, що призводить до анемії і хронічної втоми.

Швидка втрата ваги

Якщо ви раптом схудли на 2,5 кг без зусиль, принаймні, протягом місяця, то це може бути ознакою проблеми в організмі. Як і у випадку з іншими типами раку лейкемія може викликати різку і незрозумілу втрату ваги у пацієнта. Це може стати побічним ефектом крайньої втоми і зниження апетиту і, поза всякими сумнівами, є тривожним симптомом.

Біль у суглобах

Існує безліч захворювань, які викликають біль в кістках і суглобах. У разі лейкемії цей біль пов'язаний зі скупченням дефектних лейкоцитів. Люди можуть відчувати колючий або тупий біль, інтенсивність якого може варіюватися залежно від ураженої ділянки.

Втрата апетиту і розлади шлунка

Рак крові також погано впливає на вашу травну систему. Це причина, чому з'являються такі прояви, як запор, розлад шлунку, кровотеча з товстої кишки або сечового міхура. Якщо ви бачите ці симптоми, то постарайтеся з'ясувати причину у вашого доктора.

Джерело