Родини полонених морпіхів зустрілися з представниками Координаційного штабу

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими відбулася зустріч з родинами полонених захисників окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського. У заході також взяли участь представники Координаційного штабу, Національного інформаційного бюро та Збройних Сил України.

Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Серед іншого, представник Штабу зазначив, що отримати інформацію про стан здоров’я полонених військовослужбовців від російської сторони украй важко. Такі відомості можуть надходити від військових, які повернулися з полону, або від Міжнародного комітету Червоного Хреста, якщо його представники мали можливість анкетувати військовополоненого в місцях утримання.

Представниця Національного інформаційного бюро (НІБ) зазначила, що вся наявна інформація про полонених, яка з різних джерел потрапляє до НІБ, формується у єдиний реєстр. Проте лише підтвердження державою-агресором через Центральне агентство розшуку Міжнародного комітету Червоного Хреста можна вважати офіційним підтвердженням полону.

Представниця Збройних Сил України зупинилася на певних процедурних особливостях, що стосуються реабілітації і подальшого несення служби звільнених із полону військовослужбовців.

Джерело