Росія вирішила обмежити експорт нафти — ЗМІ

Російської нафти на ринку буде менше

У портах Приморська та Усть-Луги транзит Urals у грудні запланований на рівні 5,5-5,7 млн тонн проти 6 млн тонн у листопадовому плані.

Росія скоротила план експорту нафти сортів Urals та Siberian Light через порти в Балтійському морі та Новоросійську з 8,5 млн тонн у листопаді до 7,7-7,9 млн тонн у грудні. Про це повідомив напередодні Коммерсант.

Так, у портах Приморська та Усть-Луги транзит Urals у грудні запланований на рівні 5,5-5,7 млн тонн проти 6 млн тонн у листопадовому плані.

Відвантаження нафти Urals та Siberian Light через порт Новоросійська планується скоротити з 2,47 млн т у листопаді до 2,24 млн тонн у грудні.

Зазначається, що транзит через Новоросійськ у листопаді було скорочено через шторми, тому кілька позицій із листопадового плану перенесли на грудень.

Нагадаємо, на початку грудня понад 30 країн світу встановили стелю цін на нафту з Росії на рівні 60 доларів за барель. Також почало діяти ембарго на морські постачання нафти з Росії до Європи.

У свою чергу російський президент Володимир Путін вірить, що через це «ціни на нафту злетять до небес». Також він запевнив, що Росія подумає про скорочення видобутку нафти і не продаватиме сировину «недружнім країнам».

Джерело