Російський олігарх визнав вплив санкцій

Фото: ТАСС Володимир Потанін

Глава Норнікеля заявив, що санкції безпосередньо не впливають на життя компанії, але обмежують її можливості, зокрема фінансові.

Один із найбагатших людей Росії — голова Норнікеля Володимир Потанін — визнав вплив санкцій. Про це повідомляє Reuters.

Він заявив, що санкції безпосередньо не впливають на життя компанії, але обмежують її можливості, у тому числі фінансові, а також розвиток ринків, на яких вона традиційно є».

«Зберігати їх складніше, а завойовувати нові дорого. Нам доводиться давати собі раду з усім цим», — додав Потанін.

Він сказав, що його компанія, найбільший у світі виробник паладію та рафінованого нікелю, тим не менш постраждала від «руйнівних» санкцій через вплив на логістичні ланцюжки, платіжні системи та можливість закуповувати нове обладнання.

«Звичайно, ми знаходимо виходи із цієї ситуації. Ми перебудовуємо логістичні ланцюжки у більш дружні країни. Насамперед у Китай, Туреччину, Марокко та інші арабські країни», — сказав він.

Олігарх також повторив думку, висловлену ним незабаром після початку війни, про те, що РФ не повинна реагувати на санкції конфіскацією чи націоналізацією західних активів.

«Якщо якісь компанії йдуть з нашої країни, то замість того, щоб застосовувати до них якісь конфіскації та інші жорсткі заходи, набагато простіше дати можливість інвестиційній спільноті вирішити цю проблему самостійно. Панічний вихід іноземних компаній з нашого ринку призвів до того, що такі компанії могли бути придбані вітчизняними інвесторами за дуже привабливими умовами», — сказав він.

Раніше повідомлялося, що Мінфін США ввів санкції стосовно російського олігарха Потаніна.

Глава ЄК: Ми запроваджуємо сильні санкції проти РФ

Джерело