Що краще для дитини на першому році життя: басейн чи домашня ванна

Чи корисні заняття в басейні для дітей на першому році життя і чи можуть такі сеанси представляти загрозу для здоров'я, інформує Ukr.Media.

Чим корисні заняття у воді

Заняття у воді корисні для зміцнення кістково-м'язової системи, правильної роботи ШКТ, вони допомагають дитині розслабитися, розвивають дихальну і серцево-судинну системи, зміцнюють імунітет.

Плавання особливо показане при порушеннях м'язового тонусу, недоношеним дітям та дітям, народженим шляхом кесаревого розтину, при різних патологіях опорно-рухової системи.

Але в будь-якому разі, якщо ви вирішили не просто купати дитину в домашній ванні, а виконувати певні вправи або тим більше вчити плавати, — обов'язково зверніться до фахівця з дитячого плавання. Професіонал не тільки проконсультує, скільки води і якої температури налити в ванну, але й покаже на вашому малюкові, як його потрібно тримати і які вправи робити.

Чим небезпечні басейни

Перші пів року немовлят краще поберегти від басейнів? У цей період у них ще тонка і чутлива до впливів шкіра, відповідно, хлор в басейні може негативно вплинути на її стан. Більш того, хлор небезпечний і для дихальних шляхів дитини та шлунка при випадковому ковтанні води.

Тому, якщо ви все ж вирішили водити дитину в басейн, з'ясуйте, яка там система очищення води.

Добре, якщо ваша дитина на грудному вигодовуванні. А якщо вона харчується сумішшю? Тоді її імунітет трохи слабкіший, і ймовірність «підчепити» бактерії або гриби в басейні зростає!

До речі, в 3 місяці в дитини взагалі в нормі знижується імунітет через те, що мамині антитіла перестають діяти, а власних бракує.

Порада: найняти хорошого інструктора із плавання немовлят додому і плавати у власній чистій ванні!

З чого починати

Краще починати плавати у ванні та — особливо якщо ви все ж вибрали варіант басейну — потрібно робити це тільки після того, як заживе пупок!

Знайомство з водою починайте так:

  • неквапливо опускайте малюка в теплу воду;
  • акуратно бризкайте на обличчя, вчіть (вірніше, не давайте згаснути рефлексу) затримувати дихання;
  • почати можна і з поливання потилиці з ковшика.

Якщо ви вирішили займатися плаванням, то краще відмовитися від кола на шию, який часто використовують при купанні малюка!

Поради щодо вибору басейну

Як вибрати басейн для плавання з немовлям:

  • Уточніть, хлорована там вода або іонізована.
  • Подивіться, чи суворо перевіряють медичні довідки та чи оглядають малюка. Якщо цього не роблять, то уявіть, хто може плавати в такому басейні?
  • Обов'язково ретельно мийте дитину перед сеансом в басейні та після нього. Після закінчення плавання нанесіть на шкіру дитини зволожуючий крем.

Джерело