Транзит газу через Україну зріс до рівня минулого року

Фото: Сайт Газпрома У Газпромі перестали вибрикуватися і наростили постачання до Європи

У лютому постачання російського газу через Україну зросли на 72% порівняно з показником кінця січня.

Російський Газпром подає природний газ для Європи транзитом через Україну обсягом 42,1 млн куб. м на добу через газовимірювальну станцію (ГВС) Суджа. Це на 4,2% вище за показник днем раніше. Постачання повернулися до минулорічних показників, повідомляє ТАСС у середу, 22 лютого.

«Газпром здійснює подачу російського газу для транзиту через територію України в обсязі, підтвердженому українською стороною через ГВС Суджа, — 42,1 млн куб. м на 22 лютого. Заявку на ГВС Сохранівка відхилено», — сказав представник газового монополіста.

Вказано, що у лютому постачання російського газу через Україну зросли на 72% порівняно з показником кінця січня.

Раніше в січні експорт Газпрому до Європи впав до рівня радянського періоду через привабливішу ціну газу на спотовому ринку. Проте вже з початком лютого, коли контрактні ціни почали порівнюватися зі спотом, постачання Газпрому до Європи знову зросли.

Транзитна гілка через Україну залишається єдиним маршрутом постачання російського газу до країн Західної та Центральної Європи. Прокачування Північним потоком повністю зупинено. Постачання газу Турецьким потоком та Блакитним потоком призначено для Туреччини та країн Південної та Південно-Східної Європи.

Нагадаємо, у 2022 році експорт Газпрому в далеке зарубіжжя впав удвічі — до 100,9 млрд кубометрів газу. Це антирекорд за історію компанії: навіть у 1990 році на експорт пішло 110 млрд кубометрів.

Також стало відомо, що за рік Росія зменшила видобуток газу на 12%. Падіння видобутку та експорту пов’язане з відмовою європейських країн від придбання російського газу, а також із вибухами на газопроводах Північний потік-1 та Північний потік-2.

Джерело