Туреччина відкрила велике родовище нафти — Ердоган

Фото: Анадолу Ердоган пообіцяв збільшити видобуток нафти в Туреччині до 100 тисяч барелів на добу

Чистий обсяг виявлених запасів нафти становить 150 млн барелів. Цей енергоресурс оцінюється у 12 млрд доларів.

На північному сході Туреччини у районі гори Габар виявлено нове нафтове родовище. Про це сказав президент країни Реджеп Таїп Ердоган, повідомило напередодні Анадолу.

За його словами, чистий обсяг виявлених запасів нафти становить 150 млн барелів. Цей енергоресурс оцінюється у 12 млрд доларів.

«Це одне з 10 найбільших родовищ, відкритих на суші у 2022 році», — сказав турецький лідер у телезверненні за підсумками засідання уряду Туреччини.

Ердоган додав, що із чотирьох свердловин у цьому регіоні, який має дуже високу якість нафти, видобувається 5 тисяч барелів нафти на день.

Він повідомив, що обсяг щоденного видобутку турецької національної нафтовидобувної компанії Türkiye Petrolleri, який п’ять років тому складав близько 40 тисяч барелів, сьогодні збільшився до 65 тисяч барелів на добу.

При цьому Туреччина планує збільшити щоденний нафтовидобуток до 100 тисяч барелів за рахунок додаткових сейсмічних досліджень, нарощування робіт із буріння та впровадження методів підвищення продуктивності.

«Тільки у 2021 році було відкрито ще 34 родовища, і ми додали до наших поточних запасів ще 71 мільйон барелів», — розповів Ердоган.

Нагадаємо, у Харківській області відкрили нове родовище газу. Буріння свердловини тривало з червня по жовтень. Родовище має перспективні ресурси до 5 млрд кубометрів.

Джерело