У Мінекономіки підтвердили прогноз інфляції на рівні 28%

Фото: me.gov.ua Мінекономіки України поки що підтверджує прогноз інфляції 28%

Відомство не бачить підстав переглядати макропрогноз, який ліг в основу бюджету 2023 року.

Міністерство економіки України підтвердило макропрогноз, на якому збудовано державний бюджет 2023 року: зростання ВВП на 3,2% за інфляції 28%. Про це 1 лютого повідомило агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на першого заступника голови відомства Дениса Кудіна.

«28% (прогноз інфляції) так і є, ми поки не схильні його переглядати. При цьому ми бачимо зростання реального ВВП на 3,2%, як і було. Поки що залишаємось на цьому прогнозі», — заявив Кудін у кулуарах бізнес-форуму зі швидкого відновлення України в Люксембурзі.

Коментуючи покращення Нацбанком прогнозу інфляції на поточний рік із 20,8% до 18,7%, Кудін зазначив, що її причини на сьогодні — це подорожчання собівартості виробництва.

«Тобто ланцюги поставок змінилися, подорожчала логістика, і це об’єктивно впливає на собівартість виробників, які переводять її далі на кінцевих споживачів. Ми не бачимо підстав переглядати той макропрогноз, який ми зробили у жовтні минулого року. Окремі показники змінилися, але одне врівноважує інше, і загальний підсумок залишився тим самим», — пояснив заступник міністра.

Нагадаємо, інфляція на споживчому ринку у 2022 році склала 26,6%.

ВВП України торік просів на третину

Джерело