Удар по Макіївці: ЗМІ знайшли загиблих більше, ніж називають у Міноборони РФ

Фото: Соцсети Похорон двох військових, які загинули під час обстрілу Макіївки

Журналісти встановили імена 92 російських військових, які загинули під час обстрілу ПТУ в окупованій Макіївці, в Міноборони заявляли про 89.

Журналісти Російської служби ВВС зуміли встановити імена 92 російських військових, які загинули під час обстрілу ПТУ в окупованій Макіївці Донецької області, а в Міноборони Росії повідомляли про 89 загиблих. Сім’ї ще щонайменше 16 військових не можуть знайти їх ні серед мертвих, ані серед живих.

Удар по будівлі ПТУ у Макіївці стався у ніч на 1 січня. 4 січня Міноборони Росії підтвердило загибель 89 осіб, а українська сторона говорила про сотні загиблих.

Петиція з вимогою опублікувати поіменний список загиблих набрала в Росії майже 55 тисяч підписів.

BBC публікує поіменний список загиблих у Макіївці російських військових, імена яких вдалося встановити на основі відкритих джерел. Повідомляється, що список може бути неповним і доповнюватиметься.

Зазначається, що більшість загиблих і поранених у Макіївці — це мобілізовані із Самарської області РФ, але військом Самарської області заявив, що прізвища військових, які потрапили під обстріл у Макіївці, публікуватися не будуть.

За словами родичів, більшість загиблих під час обстрілу Макіївки отримали повістки наприкінці вересня — майже одразу після оголошення «часткової мобілізації». Близько двох місяців вони проходили підготовку у військових частинах Самарської області.

До Макіївки вони прибули 26 грудня, а в ніч на 1 січня будівлю, де розміщувалися військові, обстріляли.

Перші похорони загиблих у Макіївці відбулися 7 та 8 січня. У міру того, як фахівці упізнають тіла, до Самарської області продовжують привозити труни з мобілізованими. Похорони у регіоні відбуваються практично щодня.

Наймолодшому із встановлених журналістами загиблих було 22 роки, найстаршому — 48 років.

Нагадаємо, у новорічну ніч по будівлі ПТУ в окупованій Макіївці, де масово перебували російські військові, було завдано удару, який практично повністю зруйнував будинок. Поруч із ПТУ розташовувався склад боєприпасів та техніка окупантів. У міноборони РФ визнали загибель 89 військових. Водночас в Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ повідомляли, що у Макіївці у новорічну ніч було знищено близько 400 окупантів, ще близько 300 — поранено.

Окупанти приховують втрати в Макіївці, аби уникнути бунтів — перехоплення ГУР

Джерело