Відсторонити збірну білорусі від турнірів УЄФА вимагають понад сто депутатів Європарламенту — ЗМІ

Відсторонити збірну білорусі від турнірів УЄФА вимагають понад сто депутатів Європарламенту — ЗМІ

15.03.2023 16:16 джерело Понад 100 депутатів Європарламенту закликали керівний орган європейського футболу УЄФА виключити збірну білорусі з відбіркового турніру Євро-2024 через порушення прав людини режимом олександра лукашенка.

Про це йдеться у листі на ім'я президента УЄФА Александера Чеферіна, з яким ознайомилося видання Politico, передає джерело.

«Сам факт участі збірної білорусі в чемпіонаті УЄФА пізніше буде використаний лукашенком і його пропагандистською командою, щоб довести, що його позитивно сприймає міжнародна спільнота. Це було б образою для жертв російської агресії в Україні та для всіх білорусів, які були змушені втекти з батьківщини, а також тих, хто залишився в білорусі і тепер мусить жити в страху», — йдеться у зверненні, яке цитує видання.

Як зазначається, білорусь потрапила під санкції УЄФА за участь у війні проти України: країні більше не дозволяється проводити міжнародні ігри, а білоруські клуби не можуть грати проти українських команд у єврокубках. Однак на відміну від російських команд, які були виключені з усіх змагань УЄФА, білоруські клуби та збірна все ще мають право виступати на міжнародних змаганнях.

У кваліфікації Євро-2024 збірна білорусі має зіграти зі Швейцарією, Ізраїлем, Румунією, Косовом та Андоррою.

Джерело