Викрито міжрегіональне злочинне угруповання, яке нашахраювало майже 50 млн гр. ФОТО | Кримінал

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора 10 учасникам злочинної організації повідомлено про підозру за фактами створення, керівництва злочинною організацією, а також участь у ній, шахрайства та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.

За даними слідства, учасники злочинної організації займалися заволодінням чужим майном шляхом обману в особливо великих розмірах.

Упродовж 2022 року та на початку 2023 року вони організували роботу фіктивних підприємств із продажу неіснуючого пального, мінеральних добрив та генераторів підприємствам різної форми власності.

При цьому, після отримання грошових коштів у якості передплати, вони не мали наміру реально постачати товар.

Підозрювані ввели в оману 19 потерпілих та заволоділи їх майном на загальну суму майже 50 млн грн. Крім того, в рамках кримінального провадження попереджено перерахування державними підприємствами грошових коштів за неіснуюче пальне на суму понад 30 млн грн.

Правоохоронцями одночасно проведено понад 40 обшуків на території Київської, Волинської, Дніпропетровської, Харківської, Чернівецької, Сумської областей, а також м. Києва за місцем проживання учасників злочинної організації, транспортних засобах та офісних приміщеннях.

Десятьох осіб затримано.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Джерело