За тиждень у Росії заблокували близько 15 тисяч сайтів

Фото: Photothek Подібних масових блокувань у Росії не було з квітня 2021 року

За минулий тиждень у РФ заблокували 14,8 тисячі сайтів, випливає з даних Роскомсвободи. Попередній пік блокувань спостерігався у квітні 2021 року на тлі переслідування Олексія Навального.

За тиждень із 5 до 11 грудня в Росії заблокували 14,8 тисячі сайтів. Про це в понеділок, 12 грудня, повідомило видання Коммерсант із посиланням на дані правозахисної організації Роскомсвобода, що веде облік даних реєстру заблокованих інтернет-ресурсів.

При цьому доступ до 2,1 тисячі сайтів (14 відсотків) було перервано за рішенням «неназваного відомства», зазначає видання. «Імовірно, це Генпрокуратура, тому що саме вона у нас «раптом» зникла з вивантажень», — заявила речниця Роскомсвободи Наталія Малишева. 60 відсотків блокувань минулого тижня було здійснено за рішеннями судів, ще 12 відсотків — на вимогу Федеральної податкової служби.

Попередні піки — у квітні 2021 року і квітні 2018-го

Подібних масових блокувань у Росії не було з квітня 2021 року, коли на тлі протестів проти переслідування опозиційного політика Олексія Навального за тиждень було закрито доступ до 18,1 тисячі ресурсів. Ще один пік подібних рішень спостерігався у квітні 2018 року: на тлі спроб блокування месенджера Telegram заблокували 13,4 тисячі сторінок.

За даними Роскомсвободи, досі протягом 2022 року російська влада блокувала від 1,5 до 7 тисяч сайтів на тиждень, середній показник становить 4,9 тисячі.

Джерело: Українська служба DW

Джерело